Oświadczenie

W dniu 11 listopada br. do Kurii Diecezjalnej Płockiej dotarła informacja o skierowaniu przez płocką Prokuraturę Rejonową aktu oskarżenia wobec ks. Krzysztofa L. do Sądu Rejonowego w Płocku. Duchownemu zarzuca się przestępstwa seksualne. W sumie Prokuratura przedstawiła sześć zarzutów.

Pragniemy wyrazić głęboki ból i żal z powodu krzywd jakich doznały ofiary tego duchownego. Kolejny raz przepraszamy je za doznane cierpienie. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom.

Informujemy również, że w sprawie przestępstw tego duchownego, zgłoszonych do Prokuratury w dniu 21 września 2019 r., przez delegata Biskupa Płockiego ds. ochrony dzieci i młodzieży, w dalszym ciągu współpracujemy z organami ścigania. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie sprawiedliwy wyrok.

Płock, dnia 12 listopada 2020 r.

Dr Elżbieta Grzybowska
Rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej Płockiej