Bielanki - służba liturgiczna dziewcząt

Głównym celem formacyjnym tej grupy parafialnej jest kształtowanie postawy świadomego udziału w Eucharystii, a także formowanie do oddawania szczególnej czci Jezusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

Do codziennych zadań Bielanek należą gorliwa modlitwa i pomaganie innym, które są wyrazem głębokiej miłości do Boga i bliźnich. Członkinie tej grupy spełniają w parafii różne funkcje. Uczestniczą w niedzielnych Mszach Świętych z udziałem dzieci, czytając słowo Boże, śpiewając psalmy i przygotowując procesję z darami ołtarza. Biorą też czynny udział w różnego rodzaju procesjach, między innymi sypiąc kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, niosąc poduszki i feretrony. Przygotowują i prowadzą adoracje eucharystyczne. Poza tym, ich rolą jest pomaganie w kościele parafialnym, np. sprzątanie grobów kapłanów, pomaganie przy przygotowywaniu dekoracji w kościele.

Podejmowane inicjatywy oraz sposób formacji zależą od animatora prowadzącego grupę.

Patronkami Bielanek są Najświętsza Maryja Panna oraz św. Maria Goretti.