Personalia - Płock, dnia 8 stycznia 2021 roku

Nominacje kanonickie – z dniem 6 stycznia 2021 r.

I. Odznaczenie godnością kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Pułtuskiej:

Ks. kan. mgr Stanisław Gutowski, proboszcz parafii pw. św. Urbana w Baboszewie.

II. Odznaczenia tytułem kanonika:

1. Ks. mgr Zbigniew Cichewicz, proboszcz par. pw. św. Mikołaja w Miszewku Strzałkowskim, wicedziekan dekanatu bodzanowskiego;
2. Ks. mgr Wiesław Kosiński, proboszcz par. pw. św. Wojciecha w Raciążu, dziekan dekanatu raciąskiego;
3. Ks. Wiesław Leszczyński, proboszcz par. pw. św. Jakuba Apostoła w Górze;
4. Ks. mgr Józef Łozecki, proboszcz par. pw. św. Marcina w Zawidzu Kościelnym, dziekan dekanatu sierpeckiego;
5. Ks. mgr Jarosław Mokrzanowski, sekretarz Biskupa Płockiego, dyrektor CPP „Metanoia” w Płocku;
6. Ks. mgr Łukasz Nowak, dyrektor Domu „Leonianum – Piękne życie!” w Sikorzu, prezes Fundacji „Leonianum”;
7. Ks. dr Remigiusz Stacherski, proboszcz par. pw. Narodzenia NMP w Popowie, kustosz tamtejszego Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei.

Nominacje inne

1. Ks. kan. dr hab. Tomasz Białobrzeski, prof. UKSW, wiceoficjał Sądu Biskupiego w Płocku, z dniem 8 stycznia 2021 r., mianowany Wikariuszem Sądowym (oficjałem) Sądu Biskupiego w Płocku, na okres 5 lat.
2. Ks. kan. dr Tadeusz Kozłowski, z dniem 8 stycznia 2021 r., mianowany sędzią diecezjalnym, do końca obecnej kadencji sędziów diecezjalnych.
3. Ks. mgr Grzegorz Dariusz Makowski, wikariusz parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie, z dniem 1 stycznia 2021 r., mianowany kierownikiem Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej im. Bł. Abpa
A.J. Nowowiejskiego w Popowie.
4. Ks. mgr Arkadiusz Sikorski, wikariusz parafii pw. św. Stanisława BM w Lekowie, z dniem 15 stycznia 2021 r., mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

Zwolnienia

Ks. kan. dr Tadeusz Kozłowski, w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego, z dniem 7 stycznia 2021 r., zwolniony z urzędu Wikariusza Sądowego (oficjała) Sądu Biskupiego w Płocku.