OKÓLNIK
Okólnik 19/2017
Spis treści:

Okólnik 19

KOMUNIKAT WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PŁOCKU

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 26 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Wymagane dokumenty należy składać do dnia 26 czerwca br. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 24/264-32-62).Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej oraz na seminaryjnym Facebooku.
Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.

Ks. Marek Jarosz
Rektor WSD

ZARZĄDZENIE: Komunikat Rektora WSD proszę odczytać w niedzielę 11 czerwca br., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.
Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

KOMUNIKATY WYDZIAŁU DUSZPASTERSKIEGO

1. Podziękowanie za SacroSong i uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich
Składamy serdeczne podziękowania organizatorom 24. Diecezjalnego SacroSongu, który odbył się w Gostyninie. Kierujemy je na ręce ks. kan. Ryszarda Kruszewskiego, dziekana gostynińskiego. Dziękujemy także ks. kan. Janowi Jóźwiakowi za organizację diecezjalnych uroczystości 100. rocznicyObjawień Fatimskich, które przeżywaliśmy 13 maja br. w Ciechanowie.

2. Diecezjalne uroczystości Roku św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim - 18 czerwca
Serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, Siostry Zakonne i Diecezjan, a zwłaszcza członków Parafialnych Kół Caritas do wzięcia udziału w Diecezjalnej Uroczystości Roku Świętego Brata Alberta w 100.rocznicę jego śmierci. Odbędzie się ona 18 czerwca 2017 r. w parafii pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza św. koncelebrowana o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego, połączona z procesją eucharystyczną. Szczegóły na stronie www.

3. Dożynki Diecezji Płockiej 2017
Tegoroczne Dożynki Diecezjalne połączone z Dożynkami Województwa Mazowieckiego odbędą się 27 sierpnia br. w Sierakowie koło Przasnysza. Prosimy, aby tego dnia nie organizować uroczystości dziękczynnych za plony w parafiach. Szczegółowe informacje zostaną przekazane w późniejszym terminie.

4. 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa
Tegoroczna 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa odbędzie się w sobotę 16 września br. pod hasłem „I poszli za NIM”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych pielgrzymka przebiegać będzie w dwu grupach (dzieci i młodzież). Szczegółowe informacje zostaną przekazane pod koniec sierpnia.

5. Materiały do prowadzenia Spotkań dla narzeczonych
Informujemy, że od maja 2017 r. wszelkie materiały pomocne w prowadzeniu Spotkań dla narzeczonych będzie można nabywać w Wydziale ds. Rodzin, a nie jak dotychczas w Wydziale Duszpasterskim. Chodzi o: „Vademecum narzeczonych” (indeks), „Modlitewnik i praktyczne rady dla narzeczonych”, „Naturalne Planowanie Rodziny”, plastikowe karty z modlitwą za męża i żonę oraz foldery: „Życiu TAK”, „Stawiam na Rodzinę”, „Krok po Kroku”.

6. Diecezjalna Pielgrzymka do Fatimy z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich
Wydział Duszpasterski Kurii Płockiej organizuje lotniczą Diecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich. W dniach 22-28 września 2017 r. nawiedzimy Awillę, Segowię, Santiago de Compostela, Fatimę, Sintrę, Lizbonę, El Escorial, Madryt. Zapisy pod nr tel. (24) 262 85 99. Ilość miejsc jest ograniczona.

7. Konsultacje z Instruktorem Modelu Creighton
Informujemy, że istnieje możliwość konsultacji z instruktorem Modelu Creightona w CPP METANOIA w Płocku. Model Creighton to szczegółowa obserwacja wskaźników płodności wspomagająca leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. Pozwala wykryć potencjalne nieprawidłowości zdrowotne. Daje możliwość ustalenia czasu płodnego i niepłodnego w cyklu kobiety. Szczegóły w sekretariacie CPP METANOIA.

8. Porady psychologiczne i pedagogiczne dla dzieci i młodzieży w CPP METANOIA
Informujemy, że mieszkańcy diecezji płockiej w okresie od 1 września 2017 r. do 10 grudnia 2017 r. mogą bezpłatnie korzystać w CPP METANOIA z porad psychologów i pedagogów. Oferta skierowana jest głównie do rodzin, u których występują problemy wychowawcze z dziećmi i młodzieżą związane z uzależnieniami, zaburzeniami emocjonalnymi, trudnościami w nauce oraz przemocą w rodzinie.
Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.

Ks. Jarosław Kamiński
Dyrektor Wydziału DuszpasterskiegoKOMUNIKATY DUSZPASTERSTWA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ

I. II Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej z udziałem dzieci komunijnych


1. Podstawowe informacje:
- spotykamy się 10 czerwca w klasztorze księży salezjanów w Czerwińsku nad Wisłą;
- koszt uczestnictwa to 5 złotych (opiekunowie są zwolnieni z opłaty) – jest to opłata za obiad, pamiątkowy gadżet oraz koszty organizacji;
- przewidujemy wiele nagród dla zwycięzców w konkurencjach sportowych, a spośród wszystkich uczestników na koniec zostanie rozlosowana nagroda główna, czyli „Twój szczęśliwy numerek”;
- zgłoszenia prosimy dokonywać na stronie internetowej www.dsldp.pldo czwartku 8 czerwca do godz. 20.00;
- rejestracja na miejscu będzie czynna od godziny 9.30;
- księży, którzy pragną dołączyć do koncelebry prosimy o zabranie ze sobą alb i stuł koloru białego;
- ministranci i lektorzy uczestniczą we Mszy św. w strojach liturgicznych;
- dzieci komunijne przyjeżdżają w strojach komunijnych, po Mszy św. mogą przebrać się w strój sportowy.

2. Plan pielgrzymki
10:00 – 11:00 Zawiązanie wspólnoty, powitanie przybywających grup;
11:00 Msza św.;
12:15 koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli”;
Wydawanie obiadu;
Konkurencje sportowo-sprawnościowe. W czasie przeprowadzania konkurencji równocześnie trwają atrakcje towarzyszące, między innymi:
- grupy rekonstrukcyjne z różnych epok;
- strzelanie z łuku, paintballu, katapulty;
- mała wioska Słowian;
- koncert piosenki rycerskiej;
- przejażdżki samochodami wojskowymi;
- przejażdżki na motocyklach;
- liczne konkurencje i zawody sportowo-sprawnościowe;
- konkurencje alpinistyczne;
- KPP w Płońsku – pokazy policyjne;
- pokaz samoobrony;
- zwiedzanie muzeum misyjnego i sanktuarium w Czerwińsku.
15:30 Rozstrzygnięcie konkursu „Moja pierwsza Komunia święta”.
Nagrodzenie zwycięzców poszczególnych konkurencji, rozlosowanie nagród. Podziękowania i zamknięcie pielgrzymki.

3. Konkurencje sportowe
- przeciąganie liny (drużyny mieszane, 3 kategorie wiekowe);
- podbijanie piłki – żonglerka;
- wyciskanie ciężarka - konkurencja indywidualna;
- drużynowy tor przeszkód na czas (drużyny mieszane, 3 kategorie wiekowe);
- strzał piłką do bramki od uni-hoca (drużyny mieszane, 3 kategorie wiekowe);
- strzał na bramkę;
- gra drużynowa „4 ognie”;
- odbicia piłką siatkową na przemian stojąc w kole hula-hop;
- bieg wahadłowy 4x10m (drużyny mieszane, 3 kategorie wiekowe);
- gry i zabawy na wesoło (drużyny mieszane, 3 kategorie wiekowe).

II. Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów do Poznania – 17 czerwca br.
Organizowany jest wspólny wyjazd diecezjalny na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów do Poznania. Zgłoszenia przez specjalny formularz na stronie www.dsldp.pl do 10 czerwca br.
III. Rekolekcje wakacyjne dla ministrantów w Poroninie/Zakopanem
W dniach 24-30 czerwca br. odbędzie się I turnus rekolekcji wakacyjnych dla ministrantów – dla młodzieży z gimnazjum i liceum; koszt 600 zł. Program rekolekcji znajduje się na stronie www.dsldp.pl. Zgłoszenia przyjmowane są przez specjalny formularz na stronie internetowej do 10 czerwca br.
IV. Rekolekcje wakacyjne dla ministrantów w Popowie
W dniach 30 lipca-5 sierpnia br. odbędzie się II turnus rekolekcji wakacyjnych dla ministrantów - dla ministrantów i scholi ze szkół podstawowych; koszt 500 zł. W ramach rekolekcji dla chłopców odbędą się warsztaty liturgiczne i zawody sportowe; dla scholi - warsztaty wokalno-instrumentalne. Program rekolekcji znajduje się na stronie www.dsldp.plZgłoszenia przyjmowane są przez specjalny formularz na stronie internetowej do 10 czerwca br.
V. Diecezjalny Zarząd Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej
Trwają przygotowania do wyłonienia Zarządu SLDP, który wybrany zostanie z członków Zarządów Dekanalnych/Parafialnych Kół Ministranckich. Wkrótce pojawi się na stronie zakładka ZARZĄD. Prosimy o wypełnienie formularza. Tworzona przez nas baza pomoże w naszych kontaktach i ułatwi przesyłanie informacji duszpasterstwa.
VI. Konto bankowe
W związku z licznymi inicjatywami DSLDP za zgodą ks. Romana Bagińskiego – Ekonoma Diecezjalnego, w środę 31 maja 2017 r. zostało założone konto duszpasterstwa, na które prosimy dokonywać wpłat z tytułu rekolekcji, pielgrzymek itp.
Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej
ul. Tumska 3, 09-402 Płock
Bank Pekao S.A. ul. Kolegialna 14 a, 09-402 Płock
Numer rachunku 21 1240 3174 1111 0010 7377 1107
Płock, dnia 31 maja 2017 r.


Ks. Artur Janicki
Diecezjalny Duszpasterz
Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE 36. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ
NA JASNĄ GÓRĘ 2017 R.

1) Tegoroczna 36. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Żywe Diamenty Maryi”. W tym roku mija trzysta lat od koronacji koronami papieskimi Ikony Jasnogórskiej. To wydarzenie stało się inspiracją do hasła tegorocznej Pielgrzymki. Tematem „rekolekcji w drodze” będzie natomiast przesłanie płynące z Fatimy, w związku z setną rocznicą Objawień Fatimskich.
2) Pielgrzymka wyruszy ze Wzgórza Tumskiego 6 sierpnia 2017 r. po Mszy Świętej koncelebrowanej w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Płockiego o godz. 6 00. Zapraszamy do koncelebry wszystkich Księży związanych z dziełem Pielgrzymki, Gości i sympatyków. Trasa Pielgrzymki została podzielona na 9 etapów (około 30 km dziennie). Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2017 r. w godzinach porannych (7.30-8.15).
3) Do zapisu na pielgrzymkę służy wyłącznie indywidualna Karta Uczestnictwa (wg wzoru przekazanego do parafii lub ze strony internetowej: www.pielgrzymka.com) zawierająca niezbędne dane osobowe pielgrzyma. W związku z powyższym prosimy o czytelne i rzetelne jej wypełnienie. Zapisy indywidualne i zbiorowe na Pielgrzymkę organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, a następnie zgłaszają pielgrzymów w punkcie zapisów mieszczącym się w Opactwie Pobenedyktyńskim w dniach 3,4 i 5 sierpnia br. (w godz. od 10.00 do 17.00). Bardzo prosimy o przywożenie i pozostawienie w punkcie zapisu gotowych kart (wzory kart zostały przekazane księżom Dziekanom). Prosimy duszpasterzy, by wszystkim zapisującym się na pielgrzymkę (na wcześniej zorganizowanym spotkaniu) wyjaśnili, iż pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze, a nie rajdu turystycznego.
4) Opłata pielgrzymkowa (wpisowe + bagaż + koszulka w kolorze grupy) wynosi: 100 zł od osoby. Dzieci do 13 lat płacą 80 zł, rodziny (co najmniej trzy osoby z jednego domu) – 200 zł. Opłata ta przeznaczona jest na ubezpieczenia (OC i NW), leki i środki medyczne, sanitariaty /toi-toi/, funkcjonowanie kuchni pielgrzymkowej oraz innych służb /opłaty samochodów, które wynajmujemy/, identyfikatory pielgrzymkowe, Książeczki Pielgrzyma i inne materiały. Koszt bagażu wynosi 25 zł i uiszcza się go razem z wpisowym. Z kierowcą samochodu bagażowego trzeba uzgodnić i dodatkowo opłacić przewóz bagażu z Częstochowy oraz materiałów nietypowych, np. butli gazowej (nie wolno pakować jej do plecaka, by nie narażać na niebezpieczeństwo samozapłonu!). Pielgrzymi uiszczają wpisowe i opłatę za bagaż przy zapisie. Bagaż osobisty oddaje się do samochodu swojej grupy, zatrzymując przy sobie tylko te rzeczy, które będą potrzebne w czasie drogi. Kierowca samochodu bagażowego odpowiada za transport bagażu oddanego pod jego zarząd. Osoby, które zamierzają wziąć udział w niecałej Pielgrzymce (np. w weekend) zobowiązane są do zgłoszenia się do Służby Informacji po przybyciu na trasę i dokonania wpłaty (10 zł za dzień).
5) Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Na pątniczym szlaku będziemy pamiętać o duchowych pielgrzymach, m.in. wysyłając pozdrowienia z trasy. Zapisy na Pielgrzymkę Duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, sporządzając listę z danymi (nazwisko i imię, dokładny adres z kodem, parafia) i przekazując ją do Biura Informacji Pielgrzymkowej. Przy zapisie Duchowi Pielgrzymi składają dobrowolną ofiarę. Duchowi Pielgrzymi otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki. Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów do udziału w codziennej Mszy św. oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym.
6) Zespół Odpowiedzialnych za służby:
– Przewodnik Pielgrzymki – ks. Jacek Prusiński
– Kierownictwo Trasy – ks. Łukasz Gach
– Liturgia – ks. Piotr Gadomski
– Kwatermistrz – ks. Andrzej Rutkowski
– Kuchnia – p. Piotr i Magda Poryzińscy
– Zaopatrzenie – p. Andrzej Jakubowski, p. Mirosław Sitek
– Służba Ekologiczna – p. Iwona Myślińska, p. Krzysztof i Irena Kinalscy
– Służba Techniczna – p. Piotr Bachman
– Służba Medialna – ks. Jacek Wichorowski
– Informacja – p. Agnieszka Czaplicka, p. Agnieszka Sitek
- Służba Zdrowia – ks. Marcin Zębala, p. doktor Marta Zębala
- Kantor Pielgrzymki – p. Antonina Cieślińska, p. Mateusz Lampkowski
- Katolickie Radio Diecezji Płockiej – ks. Krzysztof Świerczyński

GRUPA i PRZEWODNIK:

BIAŁO-CZERWONA – ks. Marek Wiśniewski
BIAŁA – ks. Grzegorz Sieczka i ks. Tomasz Dec
BŁĘKITNA – ks. Krzysztof Drzazgowski
BRĄZOWA – ks. Paweł Sobiecki
GRANATOWA – ks. Dariusz Malczyk, dk. Krzysztof Stawicki, dk. Mateusz Wilczyński
MIEDZIANA –ks. Sławomir Grzela
POMARAŃCZOWA – ks. Adam Węgrzyn SDB
SREBRNA – ks. Wojciech Czajkowski
ZIELONA – ks. Krzysztof Załęski
ZŁOTA – ks. Arkadiusz Czubakowski
ŻÓŁTA – ks. Kamil Kowalski

7) Pielgrzymka będzie wędrowała w 11 grupach. Dekanaty zostały związane z określonymi kolorami grup. Przy zapisie pielgrzymów prosimy przestrzegać niżej podanej rejonizacji:
– biała 26 (parafii) Ciechanów-Wsch. i Zach., Strzegowo
– biało-czerwona 38 (parafii) Płock-Wsch., Płock-Zach, Bodzanów, Bielsk,
– błękitna 16 (parafii) Nasielsk, Zakroczym,
– brązowa 32 (parafii) Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin,
– granatowa 33 (parafii) Płońsk, Raciąż, Wyszogród,
– miedziana 14 (parafii) Mława,
– pomarańczowa grupa salezjańska,– srebrna 18 (parafii) Pułtusk, Serock,
– zielona 27 (parafii) Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo,
– złota 25 (parafii) Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo,
– żółta 15 (parafii) Gostynin, Gąbin.
8) Informujemy, że stałym miejscem udzielania sakramentu małżeństwa w czasie Pielgrzymki jest Głogowiec (7.08). Do dnia 31.07 należy zgłaszać ewentualne śluby do ks. Piotra Gadomskiego (tel. 608 362 481) – odpowiedzialnego za służbę liturgiczną. Formalności dotyczące zawarcia Sakramentu Małżeństwa załatwia się w swojej parafii.
9) Na Pielgrzymkę należy zabrać ze sobą namiot, gdyż możliwości noclegowe u gospodarzy są ograniczone. Na Pielgrzymkę nie powinno zabierać się rzeczy cennych, o dużej wartości.
10) Osoby niepełnoletnie powinny obowiązkowo posiadać: pisemną zgodę rodziców na przeprowadzenie zabiegu operacyjnego w razie konieczności (wyrażoną na karcie uczestnictwa, oraz książeczce pielgrzyma) oraz dorosłego opiekuna, którego imię i nazwisko musi być wymienione w/w karcie. Kto nie będzie spełniał powyższych warunków nie zostanie zapisany na Pielgrzymkę!
11) Ze względu na wysokie koszty leków i środków opatrunkowych bardzo prosimy, by Pielgrzymi zabrali ze sobą niezbędne środki opatrunkowe (bandaże, plastry, watę itp.) i leki, zwłaszcza osobiste!!! Wszystkich lekarzy, pielęgniarki oraz ratowników medycznych, którzy pragną wesprzeć swoją wiedzą i pomocą Służbę Medyczną podczas Pielgrzymki, uprzejmie zapraszamy do współpracy.
12) Czcigodnych Księży Proboszczów gorąco prosimy o podanie w lipcu swoim Parafianom niezbędnych informacji dotyczących tegorocznej Pielgrzymki w krótkich ogłoszeniach parafialnych oraz o wywieszenie plakatu pielgrzymkowego, przekazanego wcześniej do każdej parafii naszej diecezji. Szczególnie prosimy o informacje o Pielgrzymce w niedzielę 9 lipca, kiedy będzie czytana zachęta Biskupa Płockiego do pielgrzymowania. W tym dniu warto również w homiliach nawiązać do idei pielgrzymowania, uczynić w parafiach w miarę możliwości „niedzielę pielgrzymkową”.
Płock, dnia 30 maja 2017 r.

Ks. Jacek Prusiński
Przewodnik Główny 36. Pieszej Pielgrzymki
Diecezji Płockiej na Jasną Górę

PERSONALIA – CZERWIEC 2017


Nominacje w instytucjach diecezjalnych

1. Ks. mgr Jarosław Stanisław Kwiatkowski, z dniem 1 czerwca 2017 r., mianowany pracownikiem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku.
2. Ks. mgr Grzegorz Kaczorowski, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany pracownikiem Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
3. Ks. mgr Paweł Rokicki, wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, z dniem 1 lipca 2017 r., skierowany do pracy w Caritas Diecezji Płockiej, w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Popowie.
4. Ks. mgr Krzysztof Ruciński, wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży oraz dyrektorem Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku.

Nominacje proboszczowskie

1. Ks. dr Rafał Bednarczyk, pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, z dniem 1 czerwca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rębowie.
2. Ks. mgr Włodzimierz Dariusz Gawlikowski, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Koziebrodach.
3. Ks. prał. mgr Rafał Grzelczyk, dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie.
4. Ks. mgr Krzysztof Jaroszewski, proboszcz parafii pw. św. Benedykta w Płocku - Radziwiu, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku.
5. Ks. mgr Krzysztof Jończyk, dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie.
6. Ks. kan. dr Janusz Kochański, proboszcz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sońsku, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Józefa w Pułtusku.
7. Ks. kan. mgr Mariusz Oryl, dyrektor Szkół Katolickich w Sikorzu, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.
8. Ks. mgr Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Benedykta w Płocku – Radziwiu.
9. Ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski, delegat Biskupa Płockiego ds. stałej formacji duchowieństwa, ojciec duchowny księży i spowiednik kapłanów, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu.

Nominacje administratorów na proboszczów

1. Ks. mgr Artur Adam Bombiński, administrator parafii pw. św. Mateusza w Smoszewie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
2. Ks. mgr Jarosław Jacek Cichocki, administrator parafii pw. św. Barbary w Sikorzu, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
3. Ks. mgr Sławomir Detmer, administrator parafii pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Okalewie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
4. Ks. mgr Mariusz Jacek Dołęgowski, administrator parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
5. Ks. mgr Marek Dyga, administrator parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szwelicach, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
6. Ks. mgr Adam Gnyp, administrator parafii pw. Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie, dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
7. Ks. mgr Jacek Kędzierski, administrator parafii pw. św. Anny w Żałem, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
8. Ks. mgr Andrzej Konwerski administrator parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Daniszewie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
9. Ks. mgr Stanisław Pietkiewicz, administrator parafii pw. św. Leonarda w Troszynie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
10. Ks. dr Wiesław Szymański, administrator parafii pw. św. Anny w Sokołowie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.
11. Ks. mgr Wojciech Zaleśkiewicz, administrator parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dulsku, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany proboszczem tej parafii.

Nominacja wikariuszowska

1. Ks. mgr Marek Piątkiewicz, zastępca kierownika i ojciec duchowny Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Popowie, z dniem 1 lipca 2017 r., mianowany wikariuszem parafialnym parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku.

Zwolnienia

1. Ks. dr Rafał Bednarczyk, pracownik Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, z dniem 1 czerwca 2017 r., zwolniony z tej funkcji.
2. Ks. mgr Marek Piątkiewicz, zastępca kierownika i ojciec duchowny Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej im. Bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego w Popowie, z dniem 30 czerwca 2017 r., zwolniony z dotychczas pełnionych funkcji.
3. Ks. mgr Krzysztof Jończyk, dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej, z dniem 30 czerwca 2017 r., na własną prośbę zwolniony z dotychczas pełnionej funkcji.
4. Ks. kan. mgr Mariusz Oryl, dyrektor Szkół Katolickich w Sikorzu, z dniem 30 czerwca 2017 r., zwolniony z dotychczas pełnionej funkcji.
5. Ks. prał. mgr Rafał Grzelczyk, dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego „Studnia” w Płocku oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, z dniem 30 czerwca 2017 r., zwolniony z dotychczas pełnionych funkcji.
6. Ks. kan. dr hab. Sławomir Zalewski, delegat Biskupa Płockiego ds. stałej formacji duchowieństwa, ojciec duchowny księży i spowiednik kapłanów, z dniem 30 czerwca 2017 r., zwolniony z pełnionych funkcji.

Zastępstwa wakacyjne księży neprezbiterów 2017
1. Ks. mgr Dawid Gołębiewski
1-8.07.2017 r. – parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Strzegocinie
9-16.07.2017 r. – parafia pw. św. Wojciecha w Nasielsku
17-31.07.2017 r. – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku
1-15.08.2017 r. – parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie
16-23.08.2017 r. – parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku

2. Ks. mgr Mateusz Jesień
24.06-28.07.2017 r. - parafia pw. św. Jana Kantego w Mławie
29.07-23.08.2017 r. - parafia pw. św. Wojciecha w Nasielsku

3. Ks. mgr Mateusz Kawczyński
7-31.07.2017 r. – parafia pw. św. Mateusza w Pułtusku
1-15.08.2017 r. – parafia pw. św. Bartłomieja w Płocku
16-23.08.2017 r. – parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie

4. Ks. mgr Grzegorz Makowski
1-15.07.2017 r. – parafia pw. Świętej Rodziny w Mławie
16.07-15.08.2017 r. – parafia pw. św. Józefa w Ciechanowie
16-23.08.2017 r. – parafia pw. św. Jana Kantego w Mławie

5. Ks. mgr Mateusz Piliński
1-16.07.2017 r. – parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku
23.07-23.08.2017 – parafia pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu

Zastępstwo wakacyjne

Ks. mgr Robert Mazurowski
24.06-6.07.2017 r. – parafia pw. św. Mateusza w Pułtusku
7-14.07.2017 r. – parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie
15-31.07.2017 r. – parafia pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie
1-23.08.2017 r. – parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie

Emerytury

1. Ks. kan. mgr Józef Gawlik, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pułtusku, z dniem 30 czerwca 2017 r. przechodzi na emeryturę i zamieszka w Pułtusku.
2. Ks. Władysław Majewski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Koziebrodach, z dniem 30 czerwca 2017 r. przechodzi na emeryturę.
3. Ks. kan. mgr Kazimierz Rostkowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadłowie, z dniem 30 czerwca 2017 r. przechodzi na emeryturę.
4. Ks. kan. mgr Andrzej Więckowski, proboszcz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu, z dniem 30 czerwca 2017 r. przechodzi na emeryturę i zamieszka w Sierpcu.


Informacja

W dniu 12 czerwca (poniedziałek) 2017 r. o godz. 12.00 odbędzie się w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku spotkanie Biskupa Płockiego i Biskupa Pomocniczego z kapłanami przechodzącymi na emeryturę oraz nowo mianowanymi księżmi proboszczami (także administratorami, którzy zostali mianowanymi proboszczami) i pracownikami instytucji diecezjalnych. Będzie wtedy miało miejsce podziękowanie tegorocznym księżom emerytom, a także wręczenie nominacji na nowe placówki duszpasterskie, połączone z „Wyznaniem wiary” i złożeniem „Przysięgi wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła”.
Wszyscy nowo mianowani proboszczowie i kapłani przechodzący na emeryturę są zobowiązani do złożenia w kancelarii Kurii karty obiegowej, najpóźniej do dnia 12 czerwca br.

Płock, dnia 1 czerwca 2017 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny


Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Korekta zmian personalnych z dnia 1 czerwca 2017 r.
1. Ks. mgr Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, który z dniem 1 lipca 2017 r. został mianowany – po uprzednio wyrażonej zgodzie – proboszczem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, po ogłoszeniu nominacji w dniu 1 czerwca br., odmówił jednak jej przyjęcia.
2. Ks. kan. mgr Mariusz Oryl, dyrektor Szkół Katolickich w Sikorzu, z dniem 1 lipca 2017 r. mianowany proboszczem par. pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu.
Płock, dnia 3 czerwca 2017 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny


Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz


Kuria Diecezjalna Płocka
Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.
Nr 1497/2017

 

 

Ostatnie numery
Archiwum
Zapisz

Ta strona używa COOKIES. Z pomocą cookies zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz usunąć pliki cookies z dysku twardego a także zablokować ich zapisywanie poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki.

x